FIDO X4

FIDO X4

Fido X4 představuje novou a významně vylepšenou verzi rozšířeného zařízení Fido NXT. Fido NXT a Fido X3. Fido X3 je široce používán armádou USA pro kontrolu checkpointů a pro ostrahu významných objektů, zejména v Afghánistánu. Několik set jednotek je také používáno na letištích v USA pro kontrolu zavazadel a osob. Fido NXT a Fido X3 je také ve výbavě policejních složek a armád, ochranných služeb a speciálních jednotek v řadě dalších evropských zemí. V posledních letech je Fido X3 využíváno také HAZMAT týmy a protidrogovými jednotkami, které vstupují do ilegálních a improvizovaných laboratoří s možností výskytu výbušnin. Výroba Fido X3 byla již ukončena a plně nahrazena novým a vylepšeným Fido X4.

Dříve Fido X3 a teď i Fido X4 jsou nejcitlivějšími dostupnými detektory na světovém trhu, zároveň se ale vyznačují velmi robustní konstrukcí a jednoduchou obsluhou. Je u nich také velmi elegantně vyřešen problém se zahlcením, který je typický pro jiné stopové detektory výbušnin, zejména pokud jsou založeny na principu IMS spektrometrie. V případě FIDO X3/X4 stačí vyměnit tzv. "senzorový element" a zařízení je během 3 minut opět připraveno k provozu. Tato procedura je velmi jednoduchá. Přístroj dává velmi rychlé výsledky a může pracovat dlouhodobě na baterky. Fido X4 už má tzv. funkci „hot swap“, což znamená, že za chodu můžete vyměňovat baterie. Sada obsahuje 2 baterie, které vydrží až 8 hodin. Funkci „hot swap“ nemá Fido X2 a ani neměl Fido X3.

Největší rozdíl je ale v tom, že „senzorové elementy“ už nejsou 4-kanálové (jako u Fido X3), ale 5-kanálové.

Tzn, že Fido X4 detekuje stejně jako Fido X3 – vojenské výbušniny, nitrátové výbušniny, peroxidové výbušniny a nitro-výbušniny (což jsou kapalné výbušniny nitromethan, nitrotoluen, nitrobenzen), ale navíc má 5-kanál s rozšířenou detekcí hrozeb a lepší citlivost na nitraminy (tj. HMX, RDX), nitroestery (nitroglycerin, EGDN) a bezdýmné prachy, což v praxi znamená, že už může v některých případech konkrétně detekovat i typ výbušnin, což Fido X2 a ani Fido  X3 neumí.

Fido X4 je už možné také připojit na robota. A už má také funkci Bluetooth a WIFI. Fido X3 měl pouze WIFI a Fido X2 lze připojit pouze pomocí USB kabelu.

Fido X4 má také vylepšený design přístroje a také design obrazovky.

Přístroj umožňuje i práci v režimu nepřetržitého monitorování vzduchu, kdy je vzorek nasáván interní pumpou a okamžitě analyzován., software má také integrovaný videohelp formou nahraných videosekvencí, obsluha tak má k dispozici ke všem podstatným funkcím k dispozici pomoc formou videosekvence po stlačení jednoho tlačítka.


Produkty


© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑