Mobilní 3D mikroskop

GelSight je mobilní 3D mikroskop, který je založen na zcela novém a revolučním principu, který umožňuje velmi rychlé a přesné 3D zobrazení v terénu. Technologie založená na elastomerovém senzoru byla původně vyvinuta na MIT (Massachusetts Institute of Technology) jako senzor hmatové odezvy pro humanoidní roboty. Velkou výhodou mikroskopu Gelsight jsou kompaktní rozměry - 5x15,5 cm a váha 400g. Přístroj dokáže během několika sekund zobrazit bez artefaktů a s mikronovým rozlišením 3D obraz povrchu zkoumaného objektu. Velikost snímané plochy je 17x15 mm, výsledky se zobrazují na výkonném tabletu Microsoft Surface, kde je možné provézt obrazovou analýzu a výsledky okamžitě nasdílet v síti. Je možné analyzovat jakýkoliv materiál (kov, sklo, plast, vlákna, kůže) s různými vlastnostmi povrchu (průhledné, neprůhledné, zrcadlové vzorky). Mezi hlavní aplikační oblasti patří automobilový a letecký průmysl. Mikroskopy GelSight mají ale uplatnění také ve forenzní analýze (analýza patron a nábojů, dalších typů stop a jejich okamžité sdílení v síti pro komparativní analýzu s referenční databází) nebo při analýze padělků (analýza tablet, analýza povrchu tisku).

V naší firmě je k dipozici demo přístroj GelSIght Mobile 0.5X, je možné se tak domluvit na ukázce mikroskopu přímo u Vás na Vašich vzorcích.

Citlivost mikroskopu Gelsight lze demonstrovat na nedestruktivním skenu sněhové vločky (vizualizace provedena v softwaru Mountains software). 


Specifikace

Rozměry: 5 x 15,5 cm

Váha: 400 g

Rozlišení: 5 Mp kamera, velikost pixelu 6,9 µm

Velikost snímané plochy: 16,9 x 14,1 mm

Rozlišení v ose Z : < 1 µm

Doba záznamu: 100 ms

Rychlost načítání 3D dat: v rámci sekund

Rozhraní: USB-C konektor pro připojení tabletu, notebooku

GelSight MobileTM

Ukázka analýzy defektu na lopatce turbíny

Měření nepřístupné plochy pomocí repliky

Měření tloušťky tisku na 100-dolarové bankovce

Měření defektu na skleněném povrchu

Měření nápisu na skle

GelSight Mini - robotický hmatový senzor

Firma GelSight nyní nabízí také miniaturní hmatový senzor GelSight Mini. Bližší informace najdete v informačním prospektu.


Produkty


© 2023, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑