TruScan GP

TruScan GP je na trhu novinkou. Jedná se o ekonomickou variantu naší „vlajkové lodi“ - Ramanova spektrometru TruScan RM. Spektrometr TruScan GP je kompletně postaven na technologii spektrometru TruScan RM, je ale více orientován do prostředí menších farmaceutických a chemických firem, které nevyžadují některé funkcionality spektrometru TruScan RM.

            TruScan GP se liší od spektrometru TruScan RM následujícími vlastnostmi:

  • spektrometr není koncipován pro přímé připojení do sítě Internet. Nemá IP adresu a eternetové rozhraní. Spektrometr se připojuje k jakémukoliv PC pomocí USB rozhraní. Toto PC může být ale zapojeno v síti a dále pracovat shodně jako SyncServer u technologie TruScan RM. Veškerý software je rovněž součástí spektrometru a správa přístroje se provádí pomocí webového rozhraní. V připojeném PC je jen malý komunikační software pro zprostředkování komunikace mezi PC a přístrojem. Software je certifikován dle požadavků CFR Part 21.  
  • spektrometr nemá integrovanou čtečku otisku prstů jako u TruScan RM.
  • spektrometr prezentuje jiným způsobem výsledek – okamžitě ukazuje pozitivní shodu s tím co je v knihovně. U TruScan RM je výsledek Pass/Faild a pouze uživatel s právy Developer nebo Administrator může nahlížet do výsledků, kde se zobrazí případná shoda s tím co je v knihovně (uživatelem vložené látky a případně s knihovnou Discovery, pokud je zakoupena). U TruScan GP se ihned zobrazí výsledek o pozitivní shodě – přístroj tedy ukáže, jestli je ve shodě s testovaným materiálem. Pokud není ve shodě, tak vyhodnotí, jestli je ve shodě s něčím co knihovna obsahuje.
  • knihovnu u spektrometru TruScan GP si vytváří uživatel sám. Je ale možné používat USP knihovny, které jsou dostupné (je možné je zakoupit) u USP od počátku roku 2014.
  • spektrometr je 2x pomalejší než TruScan RM - je ale stále 5x rychlejší než předchozí generace TruScan a s výjimkou spektrometru TruScan RM je to nejrychlejší spektrometr na trhu (vyjma měření fluoreskující látky).
  • spektrometr nemá funkci automatické identifikace tzv. photobleaching (degradace látky světlem) během načítání signatur do databáze (tvorba metod).
  • spektrometr má jednodušší a kratší IQ/OQ proceduru. 

TruScan GP je robustní ruční zařízení vhodné pro použití přímo ve skladu nebo laboratoři, zejména při ověřování a identifikaci kapalných i pevných látek, včetně látek, které jsou uzavřeny v propustných nebo polopropustných obalech pro záření Ramanova rozptylu (např. skleněných nádobách nebo plastových sáčcích). Zařízení lze použít buď v módu „point and shoot“, který umožňuje hodnocení materiálu aniž by došlo k přímému kontaktu s materiálem nebo měření přes obaly, měření ve vialkách a analýzu tablet.

Přístroj obsahuje AuthenticationEngine™ - softwarový balík, který řídí záznam dat a zároveň chrání proces měření před běžnými chybami obsluhy, před změnami světelných podmínek během měření a současně zcela automaticky provádí vyhodnocení měření a ověření autentičnosti měřené látky. Součástí dodávky je software, který umožňuje vývoj metod na pracovní stanici připojené ke spektrometru TruScan GP pomocí USB rozhraní a také distribuci metod (autentifikačních signatur pro jednotlivé látky) mezi více přístroji (možnost vytvoření sítě přístrojů s identickou databází signatur/spekter). SW je součástí spektrometru, webové rozhraní slouží pouze pro komunikaci s tímto software. Jedná se tak o „uzavřené“ řešení a výrazné zjednodušení z hlediska požadavků normy 21 CFR Part 11.

TruScan GP váží méně než 1 kg. Při plném nabití vydrží nepřetržitě  pracovat 3 - 4 hod. Jednotka je vybavena robustním kufříkem, náhradní lithiovou baterii, externí nabíječkou baterii a napájecím zdrojem pro spektrometr. V základní verzi je spektrometr vybaven pro měření „point and shoot“ a pro měření ve vialkách (držák vialek).

Ke stažení:


Produkty


© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑