Mobilní ultrastopová detekce výbušnin

FIDO X3

FIDO X3

Výroba Fido X3 byla již ukončena a plně nahrazena novým a vylepšeným Fido X4.

FIDO X3 je ultrastopový detektor výbušnin (tzv. ETD detektory - Explosive Trace Detectors), který nabízí nejvyšší momentálně dostupnou citlivost. Citlivost detektoru se pohybuje až ve femtogramech (10-15 g), jedná se tak o několika-řádové zvýšení citlivosti v porovnání s ostatními komerčně dostupnými zařízeními. Detektor je přitom lehký, velmi odolný a nemá problémy s čištěním při zahlcení vyšší koncentrací. FIDO X3 je již čtvrtou generací přístroje založeného na patentované a několikrát oceněné technologií FLIR TruTrace (více o technologii zde). Jedná se o významně vylepšenou verzi široce rozšířeného zařízení FIDO NXT, které je bylo používáno armádou USA pro kontrolu checkpointů a ostrahu významných objektů při zahraničních misích (Afghánistán, Irák). Přístroje FIDO X jsou široce využívány nejen armádami mnoha zemí, najdeme je ale také na letištích (mnoho set jednotek), v policejních složkách, v ochranných službách nebo v oblasti ochrany hranic a kontrolovaného pohybu osob (migrační problémy). V poslední době jsou také využívány HAZMAT týmy a složkami, které se zabývají nelegálními drogovými laboratořemi, kde detektory FIDO X včas upozorní zasahující pracovníky na přítomnost výbušniny.

Fido X2

Fido X2

FIDO X2 je nový výrobek od firmy FLIR, který je odvozený od velmi populárního a rozšířeného detektoru FIDO X3. Tento detektor používá stejnou technologií jako FIDO X3 - FLIR TruTrace (více o technologii zde). Přečtěte si prosím tedy také informace o detektoru FIDO X3, jsou zde podrobně popsány použité technologie a jejich výhody. FIDO X2 je odlehčenou verzí detektoru FIDO X3, která byla speciálně zkonstruována pro použití při kontrole velkého počtu osob, pro použití při ochraně velkých akcí, pro kontrolu na hranicích atd. Tedy všude tam, kde je nutné současné nasazení většího počtu detektorů, kde je potřeba ale také ultracitlivý detektor s velmi malou hmotností, velmi vysokou rychlostí analýzy (menší jak 10 s), rychlým čištěním a velmi rychlým náběhem do plné připravenosti k analýze (3 minuty).  Celý detektor váží méně jak 700 g a umožňuje dlouhodobý provoz na baterií. U FIDO X2 byly také optimalizovány výrobní procesy pro "masovou" produkci, podařilo se tak dosáhnout velmi příznivé ceny a FIDO X2 je tak cenově nejdostupnější vysoce výkonný ETD detektor na současném trhu.

FIDO X4

FIDO X4

Novinka!

FIDO X4 je ultrastopový detektor výbušnin (tzv. ETD detektory - Explosive Trace Detectors), který nabízí nejvyšší momentálně dostupnou citlivost. Citlivost detektoru se pohybuje až ve femtogramech (10-15 g), jedná se tak o několika-řádové zvýšení citlivosti v porovnání s ostatními komerčně dostupnými zařízeními. Detektor je přitom lehký, velmi odolný a nemá problémy s čištěním při zahlcení vyšší koncentrací. FIDO X4 je již pátou generací přístroje založeného na patentované a několikrát oceněné technologií FLIR TruTrace (více o technologii zde). Jedná se o významně vylepšenou verzi široce rozšířeného zařízení FIDO NXT, které je bylo používáno armádou USA pro kontrolu checkpointů a ostrahu významných objektů při zahraničních misích (Afghánistán, Irák). Přístroje FIDO X jsou široce využívány nejen armádami mnoha zemí, najdeme je ale také na letištích (mnoho set jednotek), v policejních složkách, v ochranných službách nebo v oblasti ochrany hranic a kontrolovaného pohybu osob (migrační problémy). V poslední době jsou také využívány HAZMAT týmy a složkami, které se zabývají nelegálními drogovými laboratořemi, kde detektory FIDO X včas upozorní zasahující pracovníky na přítomnost výbušniny.


Produkty


© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑