TEG Tester

TEG Tester

Měřící systém pro hodnocení teplotně závislé efektivity konverze termoelektrických generátorů (TEG). Po nastavení teploty je gradient aplikován přes termoelektrické zařízení a je měřen tepelný tok referečním blokem.

Generované napětí a proud je skenován v různých bodech, za méně než 10 msec, pro stanovení I-V křivek nebo pro ovládání TEG pod dynamickou zátěží. Je tak možné vypočítat efektivitu a sledovat bod maximálního zatížení.

Princip měření

Vzorek je umístěn mezi studenou a horkou měřící tyč. Horká měřící tyč je připojená k regulovanému topnému stolku. Studená měřící tyč je připojená k termostatovanému kapalinou chlazenému chladiči. Kontaktní tlak na vzorek může být automaticky upravován integrovaným elektrickým členem (z hlediska teplotní stability). Rozměry vzorku (tloušťka) mohou být buď vloženy manuálně nebo měřeny (a kontrolovány) pomocí integrovaného LVDT senzoru. Tepelný tok na horké a studené straně na horní a spodní straně modulu jsou kontinuálně monitorovány pomocí několika teplotních senzorů ve známé vzdálenosti uvnitř každé měřící tyče.

Další informace najdete na stránkách výrobce nebo v informačním prospektu níže.


Produkty


© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑