Příslušenství pro vláknové spektrometry

Spektrometry StellarNet je možné doplnit širokým rozsahem příslušenství. Kompletní popis veškerého příslušenství naleznete na stránkách výrobce:

http://www.stellarnet.us/spectrometers-accessories/

Kosinový receptor CR2

Kosinové receptory jsou optické difuzory, které se přidávají na konec vlákna a zajišťují sběr signálu definovaného zorného pole (standardně 180°). V nabídce jsou doplňky jako apertura, která snižuje množství přijatého signálu na 10% nebo trojnožka pro snadnější umístění receptoru a další. CR2 se používá pro radiometrická a kolorimetrická měření, např. pro měření LED diod, laserů, lamp nebo slunce.

Prospekt Kosinové receptor

Integrační koule

Integrační koule uniformně rozptylují světlo a používají se pro měření zářivého a světelného toku (radiant flux a luminous flux) nebo odrazu od povrchu vzorku. Kalibrace jsou nabízeny přímo firmou StellarNet. Pokud má uživatel k dispozici kalibrační lampu, je možné udělat si vlastní kalibraci.

V nabídce je IC2, krychle s 50mm integrační koulí vevnitř se dvěma SMA konektory, díky kterým je možné použít ji pro měření odrazu od povrchu vzorku, ale také pro radiometrické aplikace. Nabízena je také trojnožka pro snadnější umístění.

IS6 je integrační koule o průměru 150 mm se vstupním portem o velikosti 50 mm a jedním SMA konektorem pro optické vlákno. Do vstupního portu je možné dokoupit kalibrační lampu, záslepku se SMA konektorem nebo redukci portu na 25mm.

Největší intergrační koulí v nabídce je 300mm IS12, kterou je možné otevřít pro lepší přístup. Tato integrační koule se dodává s kalibrační lampou.

Prospektr integrační koule

Držáky kyvet

StellarNet nabízí několik držáků kyvet pro různé aplikace. CUV1 je čtyřcestný držák pro transmisi, absorbanci, fluorescenci a měření barevnosti dodávaný se dvěma UV kolimačními čočkami. Podle Vaší aplikace si můžete upravit geometrii. Oproti tomu CUV-F je držák na kyvetu specializovaný na měření fluorescence pomocí LED zdroje SL1-LED.  Tento držák je dodáván s Y-optickým vláknem.

Prospekt držáky kyvet

Sondy

Dip probeponorné sondy, které po připojení ke zdroji světla a spektrometru měří absorbanci nebo transmisi v roztoku na definované optické délce. V nabídce je varianta pro oblast VIS-NIR, UV-VIS a také náhradní špičky s různými optickými délkami.

Prospekt ponorná sonda

Reflexní/fluorescenční sonda R600-8-UVVIS-SR je tvořena 8 vlákny, 7 vláken pro přivedení signálu (SL1 nebo SL3 pro reflektanci, SL1-LED pro fluorescenci) kolem jednoho 1600um vlákna pro odvedení signálu do spektrometru.

Prospekt reflexní/fluorescenční sonda

Držáky vzorků

StellarNet nabízí také velké množství držáků vzorků pro reflektanci i transmisihorizontální nebo vertikální orientaci. Reflexní držák RPH3 může být zkonvertován pomocí speciálního kitu na transmisní držák TXF-4 (a obráceně).

Prospekt horizontální držák vzorku na transmisi

Prospekt vertikální držák na transmisi/reflexi

Optické prvky

Optická vlákna v nabídce StellarNetu jsou k dispozici ve třech průměrech (400, 600 a 1000 um) - větší vlákno přenáší více signálu, ale je méně flexibilní a náchylnější k poškození. Podle spektrálního rozsahu si můžete vybrat vlákna VISNIR (400 - 2200 nm) nebo UVVis (pro měření pod 400 nm). Nabízena jsou také speciální Y vlákna pro spojení dvou spektrometrů nebo 2 světelných zdrojů. Všechna vlákna používají SMA905 konektory. Standardní délka je 2 m (1 m pro 1000um vlákna), je ale možné si objednat i jinou délku.

Pro zákazníky, kteří si chtějí vyrobit vlastní držáky vzorků nebo celé měřící soustavy je možnost zakoupit samotné kolimační čočky (LENS-COLLENS-QCOL), Splice bushing pro spojení dvou optických vláken nebo SMA-Coupler pro napojení příslušenství jako je například kosinový receptor, přímo na spektrometr.

Prospekt optická vlákna

Prospekt čočky a další optické prvky

Standardy

StellarNet nabízí standardy pro reflexi (RS50RS-HR) a standard pro měření tloušťky tenkých filmů TF-STD1 (SiO2 o standardní tloušťce 100 a 1000 nm).

Baterie

Baterie BP2 je lithium iontová baterie o kapacitě 7400 mAh s výstupy 2x 5V a 2x 12V. S touto baterií můžete napájet dva světelné zdroje a termoelektrická chlazení dvou spektrometrů.


Produkty


© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑