Procesní online systémy
HyperFluxTM PRO a HyperFluxTM PRO Plus NEW
Obrázek spektrometru HyperFluxTM PRO Plus
Ramanova spektrometrie je díky svým možnostem prakticky ideální metodou pro monitorování výrobních procesů nebo reakcí v chemickém, farmaceutickém nebo plastikářském průmyslu. Stejně jako FT-IR spektrometrie nabízí vysoké rozlišení, navíc je ale možné sledovat také reakce ve vodném prostředí, jde snadno měřit i přes různé materiály okének (sklo, křemen, safír), případně je možné i bezkontaktní měření. Ramanovy sondy je možné vyrobit s různou pracovní vzdáleností a sondy mohou být se spektrometrem spojeny optickým kabelem o délce až několika metrů. Většímu rozšíření on-line Ramanových spektrometrů doposud bránili následující faktory:
- bylo nutné používat dlouhé integrační časy při nižších energií laseru
- možnost degradace vzorku při použití vysoké energie laseru
- kompromis mezi rozlišením a citlivostí/energetickou prostupností spektrometru. Maximální energetická prostupnost se dosahuje při nízkém rozlišení (velká šířka štěrbiny), při vysokém rozlišení jsou naopak velké ztráty energie a dosahuje se horší citlivosti (úzká štěrbina spektrografu)
- problematické měření nízkých koncentrací některých látek v organických rozpouštědlech s intenzivním Ramanovým signálem (příliš velký šum při vyšším spektrálním rozlišení)
- nemožnost nasazení ve výbušném prostředí (ATEX certifikace), pro ATEX je možné použít energií laseru maximálně 30 mW. Při těchto nízkých energiích excitačního laseru je velmi slabý Ramanův signál ze vzorku.
- problematické měření z více kanálů (použití multiplexorů) z důvodu delších integračních časů nutných pro dosažení dobrého odstupu signálu od šumu.
Všechny výše zmiňované problémy je možné výrazně omezit, pokud se podaří zkonstruovat Ramanův spektrometr s vysokou energetickou prostupností a současně dobrým spektrálním rozlišením. S řešením přišla kanadská firmy Tornado Spectral Systems, která vyvinula a patentovala technologii „High Throughput Virtual Slit (HTVS)“, která umožňuje mnohonásobně zvýšit optickou propustnost Ramanových spektrometrů bez ztráty spektrálního rozlišení. Pro zájemce o tuto unikátní technologii je možné domluvit demo měření na přístroji HyperFluxTM PRO Plus přímo na jejich pracovišti (1-2 dny).
Nejvýkonnější verze jejich Ramanova spektrometru HyperFluxTM PRO Plus (vylepšená verze přístroje PRO) poskytuje řádově vyšší citlivost než srovnatelné procesní Ramanovy spektrometry (cca. 15x vyšší citlivost v porovnání s dosavadním leaderem v této oblast a cca. 100x vyšší citlivost v porovnání s běžnými spektrometry). Spektrometry HyperFluxTM PRO Plus tak v současné době zcela mění možnosti využití Ramanovy spektrometrie nejen pro ON-Line monitorování výrobních procesů, ale například i při sledování kinetik reakcí ve výzkumu (například monitorování procesu krystalizace s ms časovým rozlišení) nebo při „in vivo“ experimentech v oblasti medicínského výzkumu, kdy je možné významně snížit expozici tkáně během měření (snížení energie laseru, zkrácení doby měření).
Video s demonstrací rychlosti měření a citlivosti Ramanova spektrometru HyperFluxTM PRO Plus: https://vimeo.com/246834650
Spektrometr HyperFluxTM PRO Plus získal společně s laserem OPIS 35 certifikaci ATEX a IECEx, což umožňuje jejich používání v ATEX zóně 0 (v prostoru s výbušnou plynnou atmosférou). Laser v takovém případě nesmí mít v rizikovém prostoru větší výkon než 35 mW. To je možné zaručit díky výjimečné citlivosti systému HyperFluxTM PRO Plus. Aktuálně se jedná o první a jediný Ramanovský spektrometr s touto certifikací.
OPIS 35 a HyperFluxTM PRO Plus
Odkaz na tiskovou zprávu:
Hlavní výhody spektrometrů HyperFluxTM PRO Plus:
- Spektrální rozlišení bez štěrbiny 4 cm-1
- Řádově větší citlivost v porovnání se stávajícími Ramanovými spektrometry (například DL kvantitativní analýzy obsahu acetonu v THF je 100 až 150 ppm dle způsobu měření)
- Velmi krátké integrační časy
- Možnost měřit s nízkou energii laseru včetně podmínek dle ATEX (certifikace ATEX a ICEEx)
- Možnost monitorovat až osm kanálů současně s využitím multiplexoru
- Konfigurovatelné pro různé aplikace
- Sondy pro měření z odstupu a ponorné sondy
- Žádné pohyblivé části, dosahuje se vysoké stability, spektrometr může být umístěn v náročném prostředí (pracovní teploty od – 20°C do 50°C).
Specifikace HyperFluxTM PRO Plus:
Více informací naleznete na stránkách výrobce.
-
Prospekt HyperFlux PRO Plus Velikost: 1.68 MB
-
Aplikační list Process monitoring for recycled polymer extrusion Velikost: 623.13 kB
-
Aplikační list Improving quality, efficiency, and chemical process economics using HyperFlux™ PRO Plus real-time reaction monitoring Velikost: 783.46 kB
-
Aplikační list Real-time determination of EVA crosslinking with Raman spectroscopy during photovoltaic manufacturing Velikost: 1.32 MB
Doplňující obsah
Produkty
-
Souhrnný přehled
-
Analytické přístroje
-
Spektrální systémy
-
Měření barevnosti
-
Materiálová analýza
-
micro a nano CT
-
Termická analýza
-
Antivibrační systémy
-
Příprava vzorků
-
Příprava vody a kyselin
-
Chladící jednotky
-
Spotřební materiál
-
Produkce RMI
-
Mobilní analyzátory
-
Lasery a COPO
-
Bezpečnostní aplikace
-
Gama spektrometry, detekce radiace
-
Kufry B&W International
-
© 2021, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing