Plastometr PM 04n

Plastometr PM 04n

   Přístroj je zkonstruován pro měření plastických vlastností uhlí pomocí vložení konstantního točivého momentu na míchadlo, zalisované v měřeném materiálu v retortě. Postup zkoušky odpovídá normě ASTM D2639 - 08 Plastic properties of coal by the constant-torque Gieseler plastometer. Vzorek s míchadlem je zalisován do retorty, ta je ponořena do lázně. Počáteční teplota je obvykle 300 °C a na míchadlo je vložen konstantní točivý moment. Při rychlosti ohřevu 3 °C za minutu jsou sledovány otáčky míchadla.

   Přístroj je řízen externím PC, software pracuje pod operačním systémem Windows (7 a 8, 32 i 64 bit). Komunikace je zajištěna pomocí ethernetového rozhraní. Software dále umožňuje kalibraci a automatické i manuální vyhodnocení výsledků měření a tvorbu a export (tisk) protokolů. K jednomu PC je možné zapojení více přístrojů současně.

   Přístroj je dodáván se zařízením pro přípravu (lisování) vzorku do retorty, kalibrační sadou, dvěma kompletními retortami (s míchadlem a kelímkem) a notebookem s předinstalovaným softwarem.Produkty


© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑