Příslušenství

DigiTUBE

DigiTUBE

Lze volit mezi několika typy rozkladných nádobek, které jsou opatřeny objemovou stupnicí (třída přesnosti A). Pro rozklady při teplotách do 130 °C se používají 50 ml nádobky z velmi čistého polypropylenu, který má deklarovaný ultrastopový obsah kovů. Pro rozklady při vyšších teplotách lze použít nádobky vyrobené ze skla, které jsou navíc vhodné pro větší objemy a jsou opatřeny objemovou stupnící u 50 a 100 ml. Teflonové nádobky se používají pro vyšší teploty nebo v kombinaci s HF. Na vnitřní straně nádobky je opět objemová značka u 50 ml. Polypropylenové a teflonové nádobky moho být opatřeny šroubovacím uzávěrem nebo plastovým hodinovým sklíčkem s žebrováním. U těchto dvou typů nádobek lze volit mezi nádobkami s profilováním, které snadno zapadnou do plastového stojánku nebo nádobkami s hladkými stěnami.

Grafitové inserty

Grafitové inserty

V některých případech je možné ve vyhřívaném bloku použít kyselinám odolný grafitový insert o průměru 16 mm, který se vkládá do otvorů vyhřívaného bloku o průměru 32 mm a umožňuje tak využít standardní skleněné rozkladné nádobky různých výrobců o průměru 16 mm, vhodné pro mikrorozklady vzorků s obsahem Hg, fosforečnanů nebo chemické spotřeby kyslíku.

DigiPROBE

DigiPROBE

DigiPROBE – Korozivzdorná sonda potažená PFA umožňuje monitorovat, kontrolovat a řídit skutečnou teplotu vzorku v rozkladné nádobce. Je dodávána ve dvou délkách pro všechny typy rozkladných nádobek ( délka 15 cm pro 50 ml plastové rozkladné nádobky a délka 25 cm pro 100 ml skleněné rozkladné nádobky) a s držákem odolným proti kyselým výparům, který fixuje sondu v nádobce. Sada zároveň obsahuje 25 polypropylenových krycích hodinových sklíček pro nádoby DigiTUBE s otvorem pro zasunutí sondy.

DigiSET

DigiSET

Při použití tohoto zařízení budou ztráty vzorků způsobené odpařením minulostí. Připojením DigiSETu k rozkladnému zařízení DigiPREP si zajistíte automatické vypnutí a spuštění vizuálního alarmu po dosažení předem nastaveného objemu vzorku. Zařízení je vhodné pro zakoncentrovávání vzorků a jejich přesné odpařování. Přesnost dosažení nastaveného objemu činí ± 2,5 ml (necháte-li nádobky chladnout uvnitř bloku). Sada je dodávána se spojovacím kabelem, sondou a držákem sondy. DigiSET lze použít pouze ve spojení s  rozkladnými nádobkami do 65 ml.

DigiVAC

DigiVAC

DigiVAC (blower unit + hood) – Umožňuje odvádět, pomocí hadice z  materiálu odolného vůči kyselinám, výpary a kouř vznikající při rozkladu. Zabraňuje tak možnosti kontaminace vzorků vznikajícími výpary a zároveň zajišťuje rovnoměrné odpařování. Vytápěný blok je vybaven sklápěcím víkem z transparentního plastu, na nějž je připojeno 90 ° plastové koleno pro nainstalování ohebné plastové odpadní hadice. Na jednotce ventilátoru je možno nastavit požadovanou rychlost otáček. Součástí sady je i stojánek s 24 pozicemi pro rozkladné nádobky.

Skrubr

Skrubr

Toto zařízení využívá tří propojených nádob (náplň: 1. NaOH, 2. voda, 3. prázdná-lapač kapek)  v kombinaci s robustním vakuovým systémem, který je schopen odstranit až 98 %  vznikajících kyselinových výparů. Vnější povrch je potažen materiálem Kydex, odolným vůči korozi. Systém se osvědčil jak při rozkladu vzorků pro stanovení celkového dusíku metodou podle Kjeldahla, tak při rozkladu vzorků pro stanovení kovů metodou AAS nebo ICP. Vypírací zařízení lze snadno připojit přímo k DigiPREP HT a je dodáváno i s adaptérem k DigiVACu. Systém nahrazuje vypírací zařízení na principu vodní vývěvy, které je náročné na spotřebu vody.

Stolní digestoř

Stolní digestoř

Stolní digestoř je vhodná pro použití v kombinaci s DigiPREP MSJr. a HP.  Jejím použitím významně ušetříte místo v klasické digestoři. Spodní deska digestoře je vyrobena z kyselinám odolného materiálu Corian (stejně jako bílý lem kolem grafitového mineralizačního bloku DigiPREP)  a poklop s polohovacími dvířky je vyroben z transparentního Lexanu. Polohovací dvířka krytého odtahu umožňují snadné vkládání stojánku s  mineralizačními nádobami (plastové, skleněné nebo teflonové DigiTUBE)  do bloku (eventuelně na topnou desku). Rozměry digestoře jsou 66 x 60 x  50 cm (š x h x v), hmotnost 22 kg a objednací číslo 010-500-039.

Chladící jednotka

Chladící jednotka

Tuto chladící jednotku lze použít spolu s univerzálním vypíracím zařízením (skrubrem, katalogové číslo 010-520-060). Chladící jednotka poskytuje dostatečnou chladící kapacitu a spolehlivost a je vybavena by-pass systémem. Její nespornou výhodou je, že se jedná o kompaktní system, který šetří prostor.


Produkty


© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑