Vláknové NIR spektrometry

Dwarf star

Malý a robustní NIR spektrometr vybavený vysoce výkonným InGaAs detektorem s 512 nebo 1024 pixely, který dosahuje rozsahu 900 až 1700 nmspektrálního rozlišení až 1,25 nm. Přístroj používá integrované termoelektrické chlazení pro udržení teploty na 10°C pod laboratorní teplotou. Příklady aplikací jsou uvedeny níže.

Aceton v 1cm kyvetě s postupně přidávanými kapkami vody:

Red Wave NIRX-SR

NIR spektrometr s termoelektricky chlazeným InGaAs detektorem pro 900 - 2300 nm s 512 nebo 1024 pixely. Dvoufázové termoelektrické chlazení udržuje teplotu detektoru na 20°C pod laboratorní teplotou. Spektrometr je vhodný zejména pro NIR aplikace, které vyžadují velký spektrální rozsah, například charakterizace čoček a filtrů, které často mají v oblasti nad 1700 nm charakteristické vzory:

Absorbance roztoku v alkoholu a olivovém oleji:

Absorbance methanolu v 1cm kyvetě s přidávanými kapkami vody:

Red Wave Micro NIR

Red Wave Micro byl navržen pro OEM a senzorové aplikace v NIR oblasti. Spektrometr využívá Fabry-Pérotův laditelný filtr na bázi MEMS, který v rozsahu spektrometru (1750 - 2150 nm) oproti lineárnímu InGaAs detektoru vyniká citlivostívysokou optickou propustností. Vzhledem k příznivé ceně, malým rozměrůmrobustnosti spektrometru je aplikačně vhodný také pro průmyslové aplikace, jako je měření vlhkosti, ethanolu, polymerů, uhlovodíků, CO2, farmaceutika...

Více informací naleznete na stránkách výrobce.


Produkty


© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑